• Формула рейтинга
  • Rating formula

Ilgu laiku kvests reitings tika aprēķināts pēc noteiktas formulas (mēs to atgādināsim arī šeit). Taču kopš 2022. gada sākuma mēs nolēmām to atjaunināt un padarīt dzīvīgāku un dinamiskāku, lai tas pēc iespējas labāk atspoguļotu pašreizējo situāciju un reitings būtu aktuāls. Apskatīsim, kā tas notika, kādas problēmas radās un kā mēs tās atrisinājām.

Iepriekš mūsu formula izskatījās šādi:

Ja viņš ir izgājis daudz kvestu (un attiecīgi atstājis par tiem objektīvas nozīmīgas atsauksmes), tad uzticības līmenis viņam būs augstāks. Tas nozīmē, ka jaunpienācējam “uzticēšanās” būs 0, tam, kurš ir izgājis vismaz 5 kvestus un var vairāk vai mazāk salīdzināt - 1, un tā tālāk. Katram (IS) ir savs noteikts svars galīgajā vērtējumā: ar uzticību 0, 1, 2 un 3 attiecīgi 10%, 20%, 30% un 40% tiek ieskaitīti vērtējumā. Aplūkosim piemēru:

Kvestu “Atrast čības” novērtēja 15 iesācēji (IS 0), 7 nedaudz pieredzējušāki (IS 1) un 3 pieredzējušākie (IS 3). Pirmajiem bija vidēji 9,3 punkti, otrajiem - vidēji 8,9 punkti, bet pēdējiem - tikai 8,8 punkti. Rezultātā iegūstam 9,3 * 0,1 + 8,9 * 0,2 + 8,8 * 0,4 = ..... Bet, ja pamanījāt, mums nav atsauksmju ar uzticību 2, un tās svars kādam ir jāpiešķir, citādi skaitlis būs pārāk zemu novērtēts. Šajā gadījumā tās svars ir vienādi sadalīts starp pārējām, tāpēc mēs iegūstam šādu rezultātu: 9,3 * 0,2 + 8,9 * 0,3 + 8,8 * 0,5 = 8,93, kas, saprotams, atšķiras no vienkārši visu atsauksmju vidējā rezultāta.

Vēl ir pāris nianšu: mēs automātiski novērtējam pārāk zemu, ja meklējumam ir mazāk par 30 atsauksmēm un/vai ja visām atsauksmēm viņam ir tikai nulles ticamības līmenis (šeit ir jāgaida, kamēr pazinēju kontingents būs daudzveidīgāks).

Kopumā pati klasifikācija nebija slikta, ar dažiem foršiem kvestiem augšgalā. Kāpēc mēs nolēmām to mainīt? Ilgu laiku bija sakrājies daudz momentu, kurus nolēmām labot.

1) Reitingi bija neelastīgs

Kad tika izveidots mazāk stingrs reitings, to bija grūti mainīt. Tas demotivēja dažus uzdevumu veicējus.

2) Reitingi ne vienmēr bija aktuāli.

Mēs, pirmkārt, vēlējāmies izslēgt situācijas, kad kvests tika stingri pārskatīts un atjaunināts, bet to uz leju velk agrīni vērtējumi. Otrkārt, izslēgt situācijas, kad kvests iegūst minimālo atsauksmju slieksni un pēc tam necenšas iegūt jaunas atsauksmes. Tas nozīmē, ka kvests ar 30 atsauksmēm un visiem desmitiem būtu augstāks nekā kvests ar 300 atsauksmēm, kurā ir dažāda veida vērtējumi.

3) meistaru un profesionāļu ietekme bija pārmērīga.

Jā, varēja būt tā, ka viena meistara vērtējums pielika punktu kvesta karjerai :) Tas nav gluži pareizi, īpaši situācijā, kad meistars dod vērtējumu agrīnā posmā un kvests pēc tam tiek būtiski uzlabots (sk. 2. punktu).

4) Reitingā netika ņemta vērā kvesta popularitāte.

Pārskatu skaits (proti, cilvēku vēlme dalīties savās emocijās), mūsuprāt, atspoguļo kvesta popularitāti. Un robeža starp popularitāti un reitingu ir ļoti plāna =)

Kā ir tagad?

Kā darbojas jaunā formula?

Mēs to pārāk detalizēti neaprakstīsim. Tā izskatās diezgan sarežģīta. Taču mēs aprakstīsim galvenos faktorus, kas ietekmē reitinga veidošanos.

  1. Pēdējo 2 gadu vērtējumi un spēlētāju līmenis
  2. Kopējais atsauksmju skaits
  3. Recenziju skaits trīs mēnešu laikā
  4. Apstiprināto spēļu īpatsvars (kad persona rezervē spēli vietnē un mēs zinām, ka atsauksmei var uzticēties).

Sadalīsim katru no punktiem.

Pēdējo 2 gadu reitingi un spēlētāju līmeņi

Šeit mēs atrisinājām reitinga neelastības un pārāk lielas meistaru ietekmes problēmu. Un zināmā mērā arī atbilstības problēmu. Iepriekš reitings tika aprēķināts par visām atsauksmēm, tagad tikai par tām, kas atstātas pēdējo 2 gadu laikā. Agrāk bija 4 uzticības līmeņi ar ļoti lielu svaru izkliedi (0,1, 0,2, 0,3 un 0,4), tagad tie ir 2, un izkliedes gandrīz nav. Iesācēji, amatieri un pieredzējušie ir iekļuvuši pirmajā uzticēšanās līmenī ar svaru 0,33, bet profesionāļi un meistari ir iekļuvuši otrajā līmenī, un to svars ir 0,34.

Kopējais atsauksmju skaits

Mēs uzskatām, ka atsauksmju skaits patiesībā būtiski atspoguļo meklējumu “reitingu”. Par dažiem kvestiem cilvēki labprātāk un biežāk atstāj atsauksmes, un tas norāda uz to popularitāti un līdz ar to arī uz reitingu kopumā. Turklāt lielāks atsauksmju skaits sniedz objektīvāku paraugu un vērtējumu.

Pārskatu skaits 3 mēnešu laikā

Runa ir par to, ka, ja atsauksmju skaits ir labs, reitingam tiek pievienots neliels bonuss, bet, ja atsauksmju skaits ir pārāk mazs (mazāk nekā 5 atsauksmes 3 mēnešu laikā), to var ievērojami samazināt.

Apstiprināto spēļu īpatsvars procentos

Šeit viss ir vienkārši. Ja spēle ir notikusi, tad mums nav iemesla neuzticēties pārskatam =) Un, ja lielākajai daļai atsauksmju ir ikona “apstiprināts” (zila ķeksītis), tad šāds meklējums saņems bonusu pie vērtējuma. Tam, mūsuprāt, vajadzētu veicināt objektīvāka galīgā vērtējuma veidošanos.